Підготовка до TOEFL

ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ ДО ЗДАВАННЯ TOEFL в ELC Ltd.

Якщо ви бажаєте підготуватися до здачі TOEFL, висококваліфікований український викладач ВНЗ допоможе вам набути необхідних навичок. Цей іспит обов’язково сдається при вступі до навчальних закладів США та Канади (докладніше читайте нижче). Програма розрахована на два семестри (14 тижнів). Заняття проводяться двічі на тиждень по 120 хвилин із використанням аудіоматеріалів. Для того, щоб займатися за цією програмою, у вас повинен бути рівень не нижче за Upper-Intermediate.

Під час навчання використовується спеціальний підручник видавництва Лонгман – Longman COMPLETE COURSE for the TOEFL TEST для підготовки до складання іспиту. Цей підручник дозволяє підготуватися як до комп’ютерного, так і до паперового тесту. У комплект до підручника також є CD. Крім підручника використовуються додаткові друковані та аудіо матеріали, які допомагають найефективніше освоїти необхідну лексику.

ЩО ТАКЕ TOEFL?

TOEFL, тобто Test of English as a Foreign Language (“Тест з англійської як іноземної”) – це міжнародний іспит, який був створений і займається американською компанією під назвою Educational Testing Service (ETS). ETS – недержавна некомерційна організація, що знаходиться в місті Прінстон, штат Нью-Джерсі. Основна мета TOEFL – оцінити рівень професійного володіння англійською мовою іноземних студентів, які бажають навчатися у США, Канаді, а також більшості ВНЗ Австралії.

TOEFL з’явився на світ у 60-х і з тих пір займає лідируючу позицію серед подібних до нього. З 1964 року приблизно 20 мільйонів студентів у більш ніж 165 країнах склали цей іспит.

Досить сказати, що його сьогодні приймають 470 центрів у 170 країнах світу. Це не дивно: надання результатів TOEFL є необхідною умовою для вступу до більш ніж 2400 коледжів та університетів США, Канади та деяких інших країн. Результати саме цього тесту потрібні при вступі студентів чи аспірантів, які раніше навчалися іншою мовою, до всіх університетів США. Окрім того, здача TOEFL необхідна для участі у багатьох програмах зарубіжного стажування в установах, де викладання ведеться англійською мовою. Деякі наукові та професійні сертифікаційні програми також вимагають від претендентів на TOEFL.

Сертифікат TOEFL схожий на закордонний паспорт. Більшість хочуть отримати його якнайшвидше, незважаючи на те, що за кордон поки не збираються. У своїй освітній категорії цей тест, поряд із таким тестом, як IELTS (International English Language Testing System), мабуть, найпопулярніший в Україні, тому ми вирішили докладно розповісти читачам про TOEFL та складнощі, які можуть виникнути під час його складання.

TOEFL – іспит специфічний. По-перше, це іспит з “американської” англійської з усіма лексичними та граматичними нюансами, що звідси випливають. По-друге, іспит TOEFL має дворічний термін придатності. Іншими словами, ви повинні подати заявку на навчання в університеті не пізніше ніж через два роки після того, як ви склали іспит. Більше того, більшість коледжів воліють мати останню інформацію про ваш рівень англійської, і тому адміністрація може попросити вас пред’явити TOEFL, зданий не більше 4-6 місяців тому. По-третє, TOEFL не можна “завалити”, т.к. це швидше не іспит, а атестація, що проставляється в балах, і вам потрібно не просто скласти TOEFL, а й набрати певну кількість очок для того, щоб вас прийняли в той чи інший коледж. Тому, успішно здати TOEFL – означає набрати кількість балів, яку вимагає Ваш коледж чи університет. Кожен коледж чи університет вимагає від студентів свій результат (зазвичай це 190-220 балів для комп’ютерного варіанта або 520-560 балів для письмового варіанта тесту).

Одне із доданків успіху – механізм перевірки, що практично виключає будь-які підтасовки. Право оцінювати результати офіційного тесту має лише американська організація Educational Testing Service (ETS). Дані перевіряються анонімно, тому будь-яка форма підкупу та інші варіанти тиску на суддів виключені. Розсилку підсумкових протоколів по університетах теж здійснює ETS, тож переправити п’ятірку на шістку ще нікому не вдавалося.

ПРОГРАММА ПОДГОТОВКИ К СДАЧЕ TOEFL в ELC Ltd.

ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО ІСПИТУ TOEFL? З яким рівнем знань англійської можна сміливо приступати до підготовки?

Потрібно враховувати, що TOEFL – справді складне випробування, тому безглуздо (і руйнівно, якщо врахувати, що кожен захід обійдеться в $110) намагатися здати на хороший бал, не досягнувши як мінімум рівня Upper Intermediate (вище за середній). Навіть якщо ви знатимете всі тонкощі іспиту, без відмінних знань мови не обійтися. Однак, хоч би як старанно ви займалися самостійно, на останній стадії бажано записатися на спеціальні курси. Але потрібно звернути увагу: якщо ви недостатньо добре знаєте граматику, лексику, недостатньо вільно оперуєте словами, то займатися за програмами підготовки до TOEFL вам поки що рано і не має сенсу. Виходячи з досвіду, можна стверджувати, що необхідний, принаймні, рівень Upper-Intermediate (тобто вище за середній), щоб приступити до занять з програм підготовки до цього іспиту. Деякі мовні курси та репетитори пообіцяють підготувати вас до здачі TOEFL за 3 місяці або менше, незважаючи на те, що ваш рівень знань загальної англійської навряд чи досяг рівня Intermediate (середнього). І дуже багато хто вірить у подібні дива, забуваючи про те, що цей тест не можна провалити, але його можна здати на 200 балів, а можна – на 600. І адміністрація університету, до якого ви вирішили вступити, і ваш шеф по роботі, швидше за все , будуть раді високому балу.

Програми підготовки до TOEFL пропонують нині багато мовних шкіл та спеціальні тренінгові центри, але до вибору треба підходити обережно. Співробітники центру, з якими ви будете розмовляти телефоном, повинні впевнено знати структуру тесту, систему реєстрації на його проходження та готувати не за власними, а за відомими та перевіреними підручниками.

Основна мета таких курсів – натягнути на екзаменаційні завдання та реанімувати ті знання граматики, які сплять у глибинах пам’яті. Відповідно, на такі курси приймають людей із вже пристойним знанням мови – на рівні Upper Intermediate чи Advanced. До того ж, курси дисциплінують. Ефективність навчання залежить від самостійної роботи учня.

Тривалість підготовки буде залежати від ваших індивідуальних здібностей. Комусь вистачає двох місяців, комусь бракує двох років. Стандартний курс Pre-TOEFL зазвичай розрахований на 14 тижнів, тому виходити з цього терміну.

Дуже важливо усвідомити, що жоден навчальний посібник, ні одні, навіть найдорожчі курси не позбавлять вас самостійних занять. Чудес не буває. Викладачі спеціальних курсів з підготовки до TOEFL рекомендують займатися самостійно щонайменше годину на день.

TOEFL АБО КЕМБРИДСЬКІ ЕКЗАМЕНИ?

Зважаючи на особливості іспиту TOEFL, стає зрозуміло, на які категорії тих, хто вивчає англійську мову, він розрахований. Як ми вже зазначали, цей тест призначений для тих, хто збирається навчатися у вузах США чи Канади та для тих, чиї роботодавці висувають наявність TOEFL як обов’язкову умову для прийняття на роботу. Якщо ж ваша мета – отримати міжнародно визнаний документ, що підтверджує ваші знання з англійської мови, то вам має сенс складати Кембриджські іспити. По-перше, Кембриджські іспити більш універсальні, вони підходять і студентам, які бажають навчатися за кордоном, і фахівцям, і просто тим, хто хотів би підтвердити свій високий рівень знань, по-друге, Кембриджські іспити не мають терміну придатності.

ОСОБЛИВОСТІ ІСПИТУ TOEFL:

  • тестова система TOEFL представлена ​​різнотипними питаннями, що передбачають вибір правильної відповіді серед запропонованих;
  • один і той же тест одночасно заповнюється великою кількістю абітурієнтів (залежно від варіанта тесту – комп’ютерного чи письмового), але не подумайте, що вдасться списати!
  • тест перевіряється комп’ютером, тому дурні помилки через неуважність будуть прирівняні до грубих граматичних помилок;
  • час не заповнення тесту обмежений.

ЯКИЙ ВАРІАНТ ЗДАВАННЯ ЕКЗАМЕНУ TOEFL МЕНІ ВИБРАТИ – комп’ютерний чи письмовий?

Форма тесту постійно вдосконалюється, а питання оновлюються. Над цим працюють близько 50 професіоналів зі США та Канади. У результаті зусиль у липні 1998 року було здійснено перехід на комп’ютерний варіант TOEFL CBT (computer-based test), який замінив собою тест на папері. Заміна готувалася п’ять років, протягом яких експериментальну версію тесту складали 10 тис. осіб.

У тест включені питання, схожі на ті, які можна зустріти в письмовому тесті, та нові типи питань. Комп’ютерний та письмовий варіант тесту абсолютно рівноправні та принципово нічим не відрізняються, незважаючи на те, що вони оцінюються за різною шкалою. Максимальний бал за TOEFL CBT – 300. Основний критерій вибору комп’ютерного чи письмового варіанта тесту – це близькість певного центру тестування. Наприклад, якщо ви маєте намір здавати TOEFL, то вам не знадобиться підготовка до письмового варіанту, т.к. у Києві вам запропонують лише СBT (computer-based test) формат. Навпаки, у Харкові, Львові та Одесі (інші міста України, де також можна скласти TOEFL) поки що пропонують письмовий варіант іспиту. Важлива відмінність комп’ютерної версії від “паперової” полягає в тому, що завдання можна виконувати лише по порядку. Поки ви не вибрали варіант відповіді, перейти до наступного не можна. Не можна і змінювати черговість проходження розділів. На виконання всіх завдань приділяється певний час. Так що приготуйтеся дотримуватися програми.

У ЧОМУ ВІДМІННЯ КОМП’ЮТЕРНОГО ВІД ПИСЬМОВОГО ВАРІАНТУ ТЕСТА?

Письмовий варіант TOEFL використовує лише два типи питань: multiple choice (відповідь необхідно вибрати з великої кількості варіантів) та error correction (виправлення помилок). Комп’ютерний варіант знайомить з багатьма іншими типами питань – наприклад, choose two (вибери два варіанти), graphics (графіка), matching (знайти відповідний варіант), ordering (поставити по порядку), click on a word (виберіть слово), click on a sentence (виберіть пропозицію), click on a paragraph (виберіть абзац), and insertion (вставка). Чітке поняття про те, які питання з’являються у комп’ютерному варіанті та які навички перевіряються за допомогою даних питань, допоможе згладити перехід від знайомого письмового варіанту (якщо ви готувалися саме до письмового варіанту) до комп’ютерного варіанту.

Слід зазначити, нові типи питань не рівномірно розсіяні в комп’ютерному варіанті тесту. Насправді, 50 відсотків тесту включає ті ж звичні типи питань, зокрема це розділ Structure section (структура пропозиції) та короткі абзаци в розділі Listening section (аудіювання). І саме у розділі Reading section (читання) та у довгих уривках розділу Listening section (аудіювання) з’являються різні нові типи питань.

Одна з відмінностей комп’ютерного тесту від звичайного полягає в тому, що програма сама вибирає наступне питання та призначає ступінь його складності, виходячи з правильності попередньої відповіді. Тобто комп’ютер сам підбирає питання, які б відповідали вашому рівню знань.

Розглянемо докладніше подібність і відмінність формату CBT (комп’ютерний варіант) та “паперового” формату:

“Всі ті ж старі питання”

Розділ Structure (структура пропозиції) у комп’ютерному варіанті тесту не дуже відрізняється від того, що пропонується у письмовому варіанті TOEFL. У комп’ютерному варіанті використовуються самі два типи питань (multiple choice і error correction). Питання multiple choice як і раніше використовуються для перевірки знання структури пропозиції, а питання error correction (виправлення помилок) – для перевірки вміння розпізнавати граматичні помилки.

Короткі уривки тексту в розділі Listening (аудіювання)

Існує два типи коротких уривків для прослуховування в комп’ютерному варіанті тесту TOEFL: Short Dialogues (короткі діалоги) та Casual Conversations (звичайні розмови). Ці два типи уривків супроводжуються лише питаннями multiple choice (багато варіантів на вибір). Multiple choice питання перевіряють ті ж навички, що й у письмовому варіанті TOEFL.

Багато нових питань

Довгі уривки у розділі Listening (аудіювання)
Існує два типи довгих уривків для прослуховування: Academic Discussions (академічні дискусії) та Academic Lectures (академічні лекції). Саме в цих двох типах довгих уривків можуть зустрітися різні нові типи питань на додаток до стандартних питань multiple choice: choose two, graphics, ordering and matching.

Питання matching та ordering  представляють новий та покращений спосіб перевірки знання загальних ідей та їх розташування у довгому уривку для аудіювання. Тип питання ordering зазвичай пропонує розмістити ідеї тексту в хронологічному порядку, або, якщо йдеться про процес – послідовно розташувати ті чи інші дії. Тип питання matching може супроводжувати уривок тексту, в якому пропонується класифікація чогось і кожна категорія ілюструється прикладом. Даний тип питання пропонує підібрати до кожної категорії відповідний приклад.

Розділ Reading (читання)

Певна кількість нових типів питань також була розміщена в розділі Reading на додаток до традиційних питань multiple choice, а саме: click on a word, click on a sentence, click on a paragraph, and insertion. Більшість із цих нових типів питань перевіряють ті ж мовні навички, які перевірялися у письмовому варіанті TOEFL, але один тип (the insertion question) тестує щось нове.

Тип питання click on a word може використовуватися для перевірки знання лексики; у письмовому варіанті TOEFL ця мовна навичка перевірялася за допомогою питань multiple choice. Наприклад, якщо у письмовому варіанті TOEFL у відповідь на питання про значення слова могли бути дані чотири варіанти відповіді, то в CBT (computer-based test) вас попросять клікнути на слові уривку тексту, яке має певне значення або відноситься до певного займенника. /p>

Тип питання сlick on a sentence перевіряє здатність знаходити певну інформацію у запропонованому уривку тексту. У письмовому варіанті TOEFL використовувався традиційний тип multiple choice, що пропонує вибрати номер рядка, який вказує, де міститься необхідна відповідь. У CBT форматі те ж уміння перевіряється, коли вам пропонується натиснути на пропозицію в тексті, яка містить відповідь на запитання, замість того, щоб вибирати з чотирьох можливих варіантів номер рядка відповіді.

Тип питання click on a paragraph перевіряє вміння знаходити в тексті абзац, в якому обговорюється певна тема або головна ідея. І знову в письмовому варіанті TOEFL це вміння перевіряється за допомогою традиційного типу питань multiple choice, де із чотирьох варіантів відповіді необхідно вибрати правильний. У комп’ютерному варіанті пропонується тема або головна ідея, і ви повинні клацнути на абзаці тексту, де обговорюється ця тема або ідея.

An insertion question – це новий тип питання, який пропонує вам визначити, в якій частині тексту доречно додати певну пропозицію. У цьому типі питання ви повинні осмислити зміну ідей у ​​тексті, визначити тип інформації, що міститься в реченні, яку необхідно додати до тексту і зробити висновок про те, де ця пропозиція має бути вставлена. Здатність усвідомлювати зміну ідей у ​​тексті, визначати, наскільки ця пропозиція вписується в цю зміну ідей – це мовна навичка, яка не перевірялася в письмовому варіанті TOEFL.

ЯКА СТРУКТУРА TOEFL?

Тест складається з чотирьох частин або блоків:

1. Listening Comprehension (Аудіювання) – прослуховування живої англійської. Тут насамперед оцінюється розуміння основної ідеї, важливих деталей, висновків прослуханого уривка.
Питання, які ставитиме програма, можна як чути, так і бачити на моніторі.

2. Structure and Written Expression (структура). У даному розділі перевіряється ваше знання граматики. Розділ складається з питань двох типів: закінчити пропозицію та виправити помилку. У питанні на завершення пропозиції ви побачите неповну пропозицію. Вам буде запропоновано чотири варіанти відповідей після кожної пропозиції. Ваше завдання – вибрати той, який найкраще доповнює пропозицію.

У питанні виправлення помилки ви побачите пропозицію, в якій деякі частини будуть підкреслені. Підкреслені частини будуть позначені як A, B, C та D. Вам необхідно вибрати ту частину, яку необхідно переставити в реченні, щоб вона стала правильною. Кожна пропозиція міститиме лише одну підкреслену частину, яка потребує перестановки.

3. Reading Comprehension (читання). Цей розділ призначено для перевірки навичок розуміння текстів наукової тематики. Однак не лякайтеся, від вас потрібно не блиснути ерудицією, а лише зрозуміти сенс.

Цей розділ включає два типи питань: словникові та на розуміння прочитаного.
У словниковому питанні вам буде запропоновано речення, в якому одне слово або фраза буде підкреслено. Вам належить вибрати відповідь, яка найкраще зберігає зміст вихідної пропозиції.
У завданні на розуміння прочитаного вам буде запропоновано 5 або 6 уривків тексту з наступними питаннями.

4. TWE – Test of Written English (твір англійською мовою). На вибір пропонуються різні теми творів. Писати можна від руки та на комп’ютері, але доведеться обійтися без втручання техніки. Тут все залежить тільки від вашої фантазії і, звичайно, від знання стилістики та граматики.

ЩО ТАКЕ TSE?

У теорії Ваша розмовна англійська повинна була перевірятися в розділах Структура Мова та Письмова мова. Цього виявилося недостатньо, тому в іспит було введено додатковий розділ – Перевірка розмовної мови (TSE – the Test of Spoken English), яка проводиться за бажанням студента. Ця перевірка часто проводиться під час Письмового іспиту TOEFL.

TWE та TSE не замінюють, а лише доповнюють міжнародний іспит TOEFL. Завдання цих тестів – визначити, якою мірою екзаменований активно володіє мовою. Тест розмовної англійської (TSE – Test of Spoken English) передбачає перевірку ваших здібностей говорити англійською мовою. Для цього вам будуть запропоновані питання, на які вам слід дати відповіді (запитання будуть письмово та записані на магнітофон). Ваші усні відповіді записуватимуться на плівку.

ТРУДНОСТІ TOEFL

На думку більшості опитаних експертів, найбільші труднощі в українців, які здають TOEFL, викликає останній блок – есе. Насамперед тому, що звичний нам твір і російський “розгонистий” стиль – це зовсім не те, що потрібно для TOEFL. Викладач компанії “Pericles ABLE Project” Джессіка Руні каже: “Російські зазвичай застосовують довгі пропозиції, багато ком. І навіть якщо там буде багато розумних думок, це буде не те. Есе на TOEFL пишеться за особливою формулою, дуже конкретно і коротко, адже екзаменатори зовсім не хочуть читати п’ять сторінок”.

Есе по-американськи – це жорстко структурований і дуже лаконічний текст (у середньому близько 700 слів, тобто 1,5 сторінки), від композиційного стандарту якого не рекомендується відступати. Є певні правила: один параграф – одна ідея, кожна ідея має підтверджуватись прикладами тощо, які просто треба знати. Тож ретельно вивчіть заздалегідь вимоги до есе та потренуйтеся на найбільш традиційних темах, наведених у бюлетені.

Блок Listening експерти ставлять на друге місце по важкопрохідності, оскільки російське вухо звикло до британського варіанту англійської, що вивчається в нашій країні, від якого використовується в TOEFL американський відрізняється вимовою і навіть лексикою. Тому має сенс слухати американську англійську – наприклад, у програмах новин CNN, які можна дивитися, підписавшись на НТВ Плюс.

Ще один хороший хід – дивитися американські фільми без перекладу. Ще краще слухати спеціальні касети. ETS TOEFL Preparation Kit, що розповсюджується, містить 215 хвилин аудіозапису зразкових діалогів до розділів іспиту. Однак його треба замовляти поштою за кругленьку суму.

Якщо у вас не високий рівень англійської, а ваша кінцева мета – здати TOEFL, ми рекомендуємо записатися на курси, де загальний розмовний курс англійської мови викладають саме американські викладачі і де ви матимете можливість відвідувати, крім основних занять, додаткові розмовні клуби, щоб звикнути до американського варіанту вимови та розвивати вашу розмовну мову.

У розділі Reading автори завдань TOEFL дуже люблять пропонувати тексти про різні науки, особливо про біологію. За даними авторів підручника Kaplan, 40% текстів (topics) присвячено природничим та фізичним наукам, 30% – американській історії, 15% – біографіям великих американців. 10%, що залишилися, взяті зі сфери соціальних наук, 5% – із загальнонаукової сфери. Звикнути до особливостей викладу таких текстів можна, читаючи американську пресу. Рекомендуємо читати журнал National Geographic.

ПОРЯДОК ЗАПИСУ В ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ ЦЕНТР TOEFL.

У Києві єдиний постійний центр – IREX, – де проводять CBT (computer-based test), знаходиться за адресою: вул. Печерський Узвіз, 3. Тел. (044) 234-05-92

Але! Реєструватися для здачі необхідно у регіональному реєстраційному центрі. Цей центр для всіх країн СНД знаходиться в Нідерландах (!) Зареєструватися можна по телефону або поштою або відправивши факс. Складання іспиту коштує $110. Заплатити найкраще кредитною карткою.

Корисно почитати офіційний інформаційний бюлетень, який можна завантажити на http://www.ets.org/toefl/bulletin.html#download або безкоштовно замовити “тверду копію” тут: http:// www.ets.org/toefl/orderbulletin.html

Ви можете складати іспит лише після отримання реєстраційного номера та дати тестування від координаційного центру.

Реєстрація за телефоном:

Щоб призначити термін тестування по телефону для оплати, можна використовувати лише кредитні картки. Зателефонуйте до RRC за тел. 31-26-352-15-77 у Нідерландах не менше, ніж за три робочі дні до бажаної дати тестування. Вас попросять продиктувати всю інформацію з International Test Schedule Form. (Якщо ви телефонуєте по телефону, то не надсилайте International Test Schedule Form поштою або факсом, інакше вам призначать дату іспиту двічі і з кредитної картки візьмуть оплату за два іспити).

Вам назвуть реєстраційний номер, дату, час та адресу тестування. Радимо записати ці дані, щоб не забути цю інформацію. Вам також слід повідомити, які документи, які підтверджують вашу особу, потрібно принести з собою на тестування.

Реєстрація факсом:

Щоб призначити термін тестування факсом, для оплати можна використовувати тільки кредитні картки. В International Test Scheduling Form вкажіть п’ять дат, що вибрано для тестування, вибравши місяць і день. Бажано вказувати дати не по порядку, а так, щоб розкид був не менше місяця. Вкажіть код центру тестування.

Відправте факс до RRC (регіональний центр, тел. 31-26-352-12-78, Нідерланди). Не радимо надсилати факс двічі або дублювати надсилання ITSF поштою, якщо ви вже надіслали факс.

Інакше вам призначать дату іспиту двічі і з кредитної картки візьмуть оплату за два іспити.

ITSF та інформація про оплату повинні бути отримані не менше ніж за сім днів до першої кращої дати тестування.

Грунтуючись на вашій інформації, буде призначено дату, час тестування. Якщо немає можливості виконати ваше побажання, буде вказана найближча до вашого вибору дата. Якщо вона вас не влаштовує, зв’яжіться з RRC за вказаними вище телефонами не пізніше, ніж через 24 години після її отримання. Реєстраційний номер, дату, час та адресу тестування, а також інформацію про документи для ідентифікації особи ви отримаєте факсом.

Якщо ви не отримали реєстраційний номер, зателефонуйте до RRC або за тел. центру тестування, в якому ви збираєтеся складати іспит, не пізніше ніж за три робочі дні до першої вказаної вами дати тестування для підтвердження призначення. Це дуже важливо, т.к. якщо ви пропустите тестування, оплату вам повернуто не буде.

Реєстрація листом:

Щоб призначити термін тестування, для оплати необхідно використовувати кредитні картки. В ITSF вкажіть п’ять бажаних для тестування дат, вибравши місяць та день. Бажано вказувати дати не по порядку, а так, щоб розкид був не менше місяця. Вкажіть код центру тестування.

Надайте форму та документи, що підтверджують оплату, до RRC за адресою:

CITO/Sylvan Learning System B.V.,
P.O. Box 1109,
6801 BC Arnhem, The Netherlands

ITSF та інформація про оплату повинні бути отримані не менше ніж за три тижні до першої дати тестування. На основі вашої інформації буде призначено дату та час тестування. Якщо немає можливості виконати ваше побажання, буде вказана найближча до вашого вибору дата. Якщо вона вас не влаштовує, зв’яжіться з RRC за вказаними вище телефонами не пізніше, ніж через 24 години після її отримання. Реєстраційний номер, дату, час та адресу тестування, а також інформацію про документи для ідентифікації особи ви отримаєте поштою.

Якщо ви не отримали реєстраційний номер, зателефонуйте до RRC або за тел. центру тестування, в якому ви збираєтеся складати іспит, не пізніше ніж за три робочі дні до першої вказаної вами дати тестування для підтвердження призначення. Це дуже важливо, т.к. якщо ви пропустите тестування, оплату вам повернуто не буде.

Онлайн-реєстрація:

Нещодавно на офіційному сайті TOEFL з’явилася можливість онлайн-реєстрації для складання тесту. Використовуючи цю форму, можна уникнути зайвого головного болю та заощадити чимало грошей на телефонних переговорах та факсах. Рекомендуємо вам скористатися перевагами онлайн-реєстрації.

Для отримання інформації про складання письмового тесту, про реєстрацію, способи оплати, процедуру тестування та результати звертайтеся до TOEFL Service:

P.O. Box 6151,
Princeton, NJ,
085416151 USA

Телефон: 1-609-771-71-00 з 8 до 18 за Нью-Йоркським часом.
Факс: 1-609-771-75-00, e-mail: [email protected]

ДОВГОЧАНИЙ ДЕНЬ НАСТАВ (деякі рекомендації, тим хто здає TOEFL)

Підручники рекомендують у день тесту міцно поснідати і приїхати до екзаменаційного центру щонайменше за півгодини до початку процедури. Обов’язково перевірте, чи ви взяли паспорт (краще закордонний), бо без нього не пустять. Замість нього краще залишити вдома мобільний телефон, пейджер, калькулятор, електронну записник, тому що мати при собі все це заборонено. Не дозволяється також їсти, пити та палити. За жуйку в роті можуть навіть виставити геть із аудиторії.

Допуск до іспиту неможливий без спеціального 16-значного номера, який повідомляється при реєстрації (якщо вона проводилася поштою, то вам надішлють спеціальний папірець). Не забудьте причесатися, тому що вас фотографуватимуть.

На це фото дивитимуться всі, кому ви розпорядитеся надіслати результати. Думаємо, що краще сказати “ч-і-і-з”, коли потрапите до об’єктиву.

Входячи в приміщення, в якому сдається тест, і залишаючи його, ви повинні розписуватись. Вам доведеться провести в цьому приміщенні приблизно 3:00 20 хвилин. Для деяких людей це сама по собі серйозна проблема, тому рекомендуємо налаштуватись заздалегідь.

Для активізації програми потрібно ввести код. І – поїхали. Все буде дуже буденно: ви, комп’ютер, навушники з регулятором гучності і миша в руці, що тремтить від хвилювання. Перед кожним блоком комп’ютер даватиме вам інструкції з картинками (tutorials), що і як треба робити. Ви можете вивчати їх вздовж і поперек – відлік часу в цей момент не йде. Механізм підтвердження відповіді дозволяє виправити помилку до переходу до наступної вправи, якщо при більш уважному вивченні завдання ви зрозуміли, що спочатку ви відповіли неправильно.

Цікавий момент, якщо Ви складаєте письмовий іспит, ваш бал не стане меншим через неправильні відповіді, так що, якщо Ваш час закінчується, ставте відповіді навмання! Однак при складанні комп’ютерного іспиту краще вибрати ту відповідь, яка Вам здається найбільш правильною, а якщо час спливає, не відповідайте навмання. Краще взагалі залишити питання без відповіді.

Робити позначки та записувати питання заборонено, це комерційна таємниця.

У більшості завдань перших трьох блоків даються чотири варіанти відповіді. Ця форма називається multiple-choice format. Використовуючи мишу, ви повинні вибрати правильний. Якщо ви губитеся в здогадах, постарайтеся шляхом виключення розпізнати зовсім невідповідний і легко здогадатися, який правильний. Така стратегія може дати 25-30 очок. Головне не застрягати надовго на одному питанні і не “кликати” на першу “схожу на правду” відповідь.

Особливість перших двох блоків програми полягає в тому, що якщо ви відповіли правильно, наступне питання буде дане на тому ж рівні або складніше. Якщо ви помилилися, програма підбирає вам питання того ж рівня складності чи простіше. Ваше завдання – відповісти на якомога більше складних питань, тому є сенс приділити трохи більше уваги та часу першим 5-8 питанням блоку (виняток буде блок Reading, який просто тупо підкидає питання за питанням).

У розділі Writing (есе) передбачена можливість по-старому використовувати папір і олівець, які вам видадуть на першу вимогу. Пишіть відразу й англійською, інакше не вистачить часу на хоч щось путнє.

Стояти над душею у вас ніхто не буде. Приміщення контролюються відеокамерами, а комп’ютери захищені від несанкціонованого доступу паролями. Навички списування вам навряд чи стануть у нагоді, не варто й пробувати.

ПІДРАХУВАЄМО ОЧКИ

У TOEFL CBT підрахунок очок автоматизовано. Зразкові результати (за винятком есе) можна побачити відразу після виконання тесту. Оцінка за есе буде проставлена ​​лише в офіційному звіті, який має прибути до вас із Прінстона через три тижні.

Цікава подробиця – окуляри можна обнулити! В цьому випадку вони нікому не розсилаються, гроші вам не повертаються, ви просто йдете з високо піднятою головою. Але можна або дивитися, або обнулювати наосліп. Якщо рубаєте гаряча, протягом 60 днів зберігається можливість відновити результат. Платіть $10 – і ваші окуляри з’являться знову.

Розподіл очок виглядає так: за Listening та Reading присуджується до 30 балів за кожен, а за Structure та Writing виставляється загальна оцінка, яка теж може сягати 30 балів. Частка оцінки за есе становить рівно половину попередньої загальної. Однак за есе виставляється і окрема оцінка, яка коливається в межах від 1 бала (кошмар) до 6 (фантастика). 0 ставлять тільки за есе, написане не на ту тему, не тією мовою, не написане зовсім і в подібних клінічних випадках.

Після всього цього виводиться загальний результат – від 0 до 300 балів. “Баранка” ставиться в тому випадку, якщо ви зареєструвалися і не з’явилися. Для тих, хто звик до старої шкали, є спеціальна таблиця перерахунку. Її можна знайти на сайті TOEFL (http://www.toefl.org/concords1.html) або в офіційному бюлетені тесту.

Ваш результат може бути розісланий відразу безпосередньо до 4 вибраних вами вузів. Ще один буде посланий на вашу адресу. Для цього потрібно буде заповнити спеціальну форму. Якщо вам необхідно надіслати ще порядок такий: заповнюєте купон з бюлетеня, платіть $11 карткою (тільки!) за адресу.

Крайній термін, коли Ви ще можете перенести іспит – за 3 дні до його початку. Після цього іспит не можна перенести, і Ваші витрати не будуть відшкодовані.

І запам’ятайте, Ви можете складати іспит лише один раз протягом календарного місяця, навіть якщо Ви вирішите анулювати свій бал. Якщо Ви складете іспит більше одного разу за календарний місяць, Ваш новий бал не буде Вам надіслано, а заплачені за іспит гроші не будуть повернуті.

Удачі вам у підготовці та складання цього важкого універсального міжнародного іспиту.

This site is registered on wpml.org as a development site.