Категорії
Новини

Рейтинг курсів (шкіл) іноземних мов

Лінгвістика як наука про мови зародилася дуже давно. Її коріння сягає ще за часів Стародавньої Греції. В основі сучасної лінгвістичної термінології лежить безліч давньогрецьких термінів, запозичених латинським перекладом. Хоча початковий інтерес людей до мови знаходився переважно у філософській площині, питання, які згодом порушували мислителі, незабаром стали носити більш науковий характер. Вчені, помічаючи спорідненість між мовами, вирішувалися на проведення досліджень еволюції лінгвістичних форм, у тому числі й мов, які не мають писемної історії.

Але більшість відомих нам мов знаходять своє письмове відображення на папері. Взяти приміром найдавніший їх – єгипетський. Його історія налічує 5000 років! Приголомшливим є і той факт, що в Індії поширена найбільша кількість мов – 845. А ось найпоширенішою у світі мовою є мандаринський китайський – нею розмовляє 700 млн. чоловік, у той час як найвідомішою у світі англійською – всього 400 млн. Та й взагалі в англійській мові, мабуть, найбільший словниковий запас – близько 500 тис. слів та 300 тис. технічних термінів. Саме цією мовою написано 80% усіх наукових праць, виходить 75% усієї кореспонденції у світі та відбувається 60% телефонних розмов.

Думаємо, допитливих читачів зацікавлять зібрані нами факти. Найбільша кількість літер в алфавіті камбоджійської мови – 72. У мові абазин (Північний Кавказ) приголосних 65, а голосних всього 2 – а, ы. У полінезійських мовах лише 9 приголосних і 5 голосних, тому на карті Тихого океану часті співучі назви, іноді майже з одних голосних. Найбільша у світі енциклопедія написана іспанською мовою. Існує космічна лінгвістика, де вивчаються питання про те, як ми можемо прочитати та розшифрувати повідомлення, які теоретично можуть бути передані нам із космосу.

Але чому так непросто дається людям вивчення іноземних мов? Інша річ діти – їм навчання мови дається набагато легше. За свідченнями вчених, дитина, яка виховується в будинку, де розмовляють трьома мовами, легко засвоїть усі три. Але й тут немає межі досконалості. Майже будь-який носій мови підтвердить, що вивчення мови займає все життя. Людський мозок при цьому має буквально необмежені можливості для засвоєння нового, що робить майже кожну людину потенційним генієм.

Вивчаючи іноземну мову, ми засвоюємо лише 10% нової інформації через читання, а близько 20% сприймаємо на слух. Але існує й прискорений спосіб навчання, заснований на максимальному наближенні механізму його освоєння до дитячої схеми сприйняття – минаючи запам’ятовування слів та виразів з перекладом рідною або рідною мовою і роблячи ставку на систему “образ” – “слово”.

Але зазвичай досить важко вивчати мову без автентичного носія чи просто профільного знавця. Навіть якщо під час навчання використовувати словник чи самовчитель, часто можна зіштовхнутися з прихованими труднощами мовлення та комунікації. Та й нерідко переклад окремого слова не збігається з його значеннями в словосполученнях. І, мабуть, найпоширеніша помилка, яка допускається людьми, які вивчають чужу мову полягає в тому, що людина користується іноземними словами, але “обробляє” їх за законами своєї рідної мови. Ось і виходить, що той, хто “визубрив” англо-російський словник, знає англо-російську мову, а той, хто збагнув англійську граматику, може по-англійському говорити. Звичайно, якщо подолає “мовний бар’єр” – страх говорити іноземною мовою. А вже потім можна намагатися досягти правильної вимови.

Допомогти потенційним охочим осягнути премудрості іноземних мов покликані всілякі спеціалізовані курси. Як правило, вони платні, але повірте, їхнє відвідування насправді цілком виправдане. Виходячи з того, чи знайомі ви хоч трохи з мовою, знання якої збираєтеся вдосконалювати, ви маєте право самостійно або з чиєюсь допомогою вибирати курси. А ми представляємо до вашої уваги незалежний рейтинг курсів іноземних мов, складений проектом E-ratings компанії “Мнемософт Україна” у вересні 2005 року. Для складання рейтингу було використано дані експрес-опитування, а також експертного опитування.

ПозицияНазваниеБалл% от балла
лидера
1British council188,75100
2Интерлингва88,2546,8
3Ешко82,7543,8
4Denis` School6534,4
5Первые киевские государственные курсы иностранных языков44,123,4
6International House Kiev4423,3
7IQ Центр2915,4
8Лингвист24,513
9Языковые курсы при национальном университете “Киево-Могилянская академия”2010,6
10London school1910,1
11Французкий культурный центр179,01
12D’Elite School179,01
13Немецкий культурный центр “Гете-институт”157,95
14Менеджер147,42
15Golden Staff105,3

Проект E-ratings компанії “Мнемософт Україна” дякує за допомогу всім, хто приймав участь у дослідженні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Последние записи

This site is registered on wpml.org as a development site.