Категорії
Новини

Здатність до мови
Вроджено в наших генах

Вивчення мови — першої чи четвертої — є винятковим досягненням для будь-кого. Проте кожен завершує цей процес і робить це успішно принаймні раз у житті.

Лінгвісти — ті дослідники, які присвячують своє життя та думки вивченню тонкощів і нюансів мови — називають процес навчання «безсумнівно, найбільшим інтелектуальним подвигом, який будь-хто з нас повинен здійснити». Проте це досягнення часто сприймається як належне.

Для нелінгвістів (як і більшість із нас) масштаб цього досягнення стає очевидним лише тоді, коли ми відступаємо назад і думаємо про все, що стосується перших кількох невдалих кроків, які ми робимо до мови.

Ми повинні пам’ятати про тонкощі вивчення мови, багато лінгвістів вважають, що нам потрібно зрозуміти одну велику концепцію. Здатність вивчати мову, як кажуть, є частиною «програмного забезпечення, з яким ми народжуємося. Ця «програма» називається «універсальна граматика», і вона пояснює, як діти можуть так швидко вчитися, незважаючи на те, що їх оточують незнайомі звуки, багато з яких навіть не є частиною мови! Єдиний спосіб для дітей навчитися чогось такого складного, як мова», як стверджує теорія, «це заздалегідь знати багато про те, як працює мова, щоб дитина знала, чого очікувати, занурившись у море мови. Іншими словами, на мою думку, здатність вивчати мову є вродженою, прихованою десь у наших генах.

Антощенко Жанна Григорівна, гімназистка першої гімназії міста Біла Церква Київської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Последние записи

This site is registered on wpml.org as a development site.